Lajme

Mbyllet numërimi i votave në Bashkinë e Përmetit, ja rezultati

Përfundon numërimi i votave në KZAZ me numër 76 në Përmet, ku janë numëruar 46 kuti. Bëhet e ditur se në këtë Bashki fituese është shpallur Partia Socialiste ku ka siguruar 3.466 vota.

E dyta është renditur Partia Demokratike me 1.939 vota dhe e treta Lëvizja Socialiste për Integrim, me 527 vota. Kujtojmë se më herët, Partia Socialiste është shpallur fituese në Bashkinë e Pustecit të Memaliajt si dhe në Njësinë 10 në kryeqytet.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: