Lajme

Mbyllet procesi gjyqësor, SPAK shpall pretencën për ish-kryeprokurorin Adriatik Lalla

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka dhënë pretencën për ish-prokurorin e Përgjithshëm Adriatik Llalla.

SPAK ka kërkuar 2 vite b urg për ish kryeprokurorin dhe 5 vite përjashtim nga funksioni publik. Kjo pretencë e dhënë për së dyti vjen pas heqjes dorë nga ish-kryeprokurori Llalla nga gjykimi i shkurtuar dhe rikthimit të procesit gjyqësor me procedurë të zakonshme.

Në përfundim të konkluzioneve, SPAK i ka qëndruar besnik vendimit të tij duke kërkuar sërish 2 vite b urg për ish-kryeprokurorin dhe 5 vite përjashtim nga funksioni publik.

Sot ka përfunduar procesi gjyqësor me procedurë të zakonshme dhe në seancë ishte i pranishëm dhe vetë ish-Prokurori i Përgjithshëm.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: