Lajme

Mbylli 6 fëmijët për 9 muaj në një bodrum në Austri për shkak të teorive konspirative, arrestohet babai

Një baba britanik është arrestuar pasi gjashtë fëmijët e tij u shpëtuan nga një bodrum në një fshat të largët në Austri.

Teoricieni i konspiracionit dhe mohuesi i dyshuar i Holokaustit, Tom Landon u kap nga policia pasi thuhet se sulmoi punonjësit socialë me spraj piper në fshatin austriak Obritz.

54-vjeçari deri vonë punonte në IT në Londër, raportoi The Times, duke cituar zyrtarë austriakë.

Zyrtarët qeveritarë u informuan nga fqinjët, të cilët pretenduan se kishin dëgjuar zërat e fëmijëve që vinin nga ndërtesa.

Menjëherë autoritetet u organizuan dhe pas kërkimeve zbuluan edhe bodrumin e tmerrit, ku gjashtë fëmijët kishin qëndruar të mbyllur prej disa kohësh.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close