Lajme

Mbyllja e Aeroportit të Rinasit, reagon urgjent Kryeministri Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pak më parë për mbylljen e Aeroportit të Rinasit duke theksuar se organizatorët do të kallëzohen penalisht dhe do të përballen me ligjin.

“Organizatorët do të kallzohen penalisht dhe do të përballen me ligjin,që ndalon rreptësisht ndërprerjen e aktivitetit të kullës nga ana e kontrollorëve!Të tjerët duhet të vendosin menjëherë:O me shtetin në punë o me antishtetin në një proces penal për cënim të sigurisë kombëtare!”, thekson Rama në Twitter.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: