Lajme

Me kokën ulur gjithë kohën 23 vjecari Ernejt Shyti vrasësi i Behar Sofisë del para trupit gjykues

Katër autorët e v rasjes së Behar Sofisë kanë dalë para gjykatës dhe do të marrin masën e sigurisë për v rasjen e ndodhur më 25 shkurt.

Në pamjet e siguruara nga Top Channel, Ernejt Shyti, 24 vjeçari, i cili u ndalua në Mal të Zi dhe dyshohet se ishte porositur për të bërë v rasjen në këmbim të një shume parash duket se del me kokën ulur para trupit gjykues.

Personat e tjerë të përfshirë në vrasje dhe kanë rënë në prangat e policisë janë: Skënder Vathi, 54 vjeç, lindur në Arrameras, Fushë Krujë dhe banues në Tiranë; Leonard Xhixha, 30 vjeç, lindur dhe banues në Arrameras, Fushë – Krujë, i dënuar më parë për veprën penale “Vrasja me paramendim” ngelur në tentativë.

Viktima kishte disa biznese në zonën pranë stadiumit Dinamo, por shpesh ka pasur konflikte dhe në biznese i kanë vendosur edhe eksploziv. Sofia, në vitin 1998 u arrestua në Turqi së bashku me trafikantin Abdulselam Turgut, pasi u kapën me rreth 30 kg heroinë. Mes te ar restuarve ishte edhe Hekuran Hoxha, i cili u ar restua përsëri në 2019, për llogari të operacionit Volvo 4 dhe i dyshuar se është kreu i grupit të laboratorit të k okainës në Has.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: