fbpx
Lajme

Me patericë në dorë/ Qytetaren nga Berati e sorrollasin në zyrat e OSHEE-së, i kanë vendosur faturë 800 mijë lekë

Donika Sakolli është një qytetare nga Berati e cila është sorollatur nëpër dyert e zyrave të OSHE- së për muaj me radhë për një problem që ende s’po gjen zgjidhje. Ndërsa kurohej nga një sëmundje e rëndë kthimi në 2019 në shtëpi e trondit edhe më shumë. Problemi me energjinë dhe faturat e saj me shuma maramendëse filluan pas këtioj viti. Donika është një abonente  e rregullt në pagesat ndaj OSHEE-së, ruan të gjitha librezat ndërsa muaji i fundit i ka ardhur me shifra maramendëse mbi 800 mije leke.

E tronditur duke u mbajtur në një patericë  trokiti disa herë në dyer e zyrave OSHE së Berat ku është pritur me shumë përbuzje…këta të fundit siç edhe Donika tregon e kanë sorrollatur disa herë duke mos  dhënë zgjidhje problemit  të saj. Donika iu drejtua televizionit Fax News me shpresë që problem i saj të marrë zgjidhje. “Kur erdha pasi isha në Greqi ku edhe po marrë kurat dhe kimioterapinë, gjeta sahatin e thyer.

Shkova bëra ankesë te kujdesi për klientin më thanë do ta zgjidhim, ndërsa kur morën kontakt me faturisten ajo u ndje keq pasi faturistja e re nuk kishte shkuar asnjëherë në banesën time dhe nuk figuronin faturimet. Gjithsesi kam bërë pagesat muaj më muaj siç edhe mi kërkuan në zyrat e kujdesit për klientin”, shprehet ajo. Donika kërkon të zgjidhet problemi, pasi shuma të cilën ia kanë faturuar muajin Gusht nuk është e saj mbi 800 mijë lekë.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button