Lajme

Me pranga në duar, publikohen pamjet e dy vëllezërve shqiptarë në Greqi. Njëri prej tyre terrorizoi banorët duke qëlluar me armë

Dy vëllezër shqiptare që dyshohet se janë pjesë e një karteli droge në Greqi janë arrestuar nga autoritetet helene. Ngjarja a ka zanafillën një ditë më parë, kur njëri prej terrorizoi banorët e pallatit duke qëlluar me armë zjarri.

Ndërkohë pas kontrollit në banesë iu gjet kokainë me logon e “NBA”që është basketbolli në SHBA. Siç shihet nga pamjet, dy vëllezërit janë me pranga në duar, teksa shoqërohen për në prokurori.

Dy shqiptarët u arrestuan orët e fundit nga policia greke, pasi njëri prej tyre terrorizoi qytetarët në Selanik, teksa qëlloi me breshëri plumbash brenda pallatit dhe në shtëpinë e tij, ku ndodheshin edhe tre fëmijët e tij të mitur.

Përveç tij, policia greke arrestoi dhe vëllanë e tij, që rezulton me precedentë penalë për trafik droge. Ndërkohë, gjatë kontrollit në banesë u sekuestrua drogë, me logon e “NBA”, me të njëjtën stemë, siç ishte sekuestruar më herët në të gjithë Greqinë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close