Lajme

Me sa shiten dhe blihen euro dhe dollari, këmbimi valutor per diten e sotme

Dollari amerikan ka pësuar një rënie në tregun e këmbimit valutor shqiptar.

Një dollar sot blihet me 112.7 lekë dhe shitet me 113.7 lekë.Euro mbetet i pandryshuar, pasi blihet me 116.5 lekë dhe shitet me 117.1 lekë.Rënie ka pësuar edhe paundi britanik, i cili blihet me 133.5 lekë dhe shitet me 134.5.Ndërkohë franga zvicerane blihet me 118.1 lekë dhe shitet me 119.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close