Lajme

“Më tërhoqën zvarrë”, gazetarja tregon si u dhunua nga biznesmeni dhe kunati i tij

Gazetarja e Faxnews Besarta Demuahi ra pre e dhunes se dy burrave teksa ishte ne krye te detyres. Ajo ka rrefyer ne polici se si ndodhi ngjarja. Dhunuesut jane biznesmeni Tahir Numani, 62 vjeç dhe kunati i tij, A. Z., 50 vjeç, banues në Tiranë. Në dëshminë e dhënë para grupit hetimor, Demushi ka treguar se është tërhequr zvarrë nga Numani bashkë me operatorin Majklen Sinka. 24-vjeçarja ka treguar se gjithashtu e kanë ofenduar, ndërsa ajo për tu mbrojtur ka përdorur stativin e telefonit.

Me kanë tërhequr për të më nxjerr nga objekti së bashku me operatorin Majklen Sinka. Me pas na kanë mbyllur brenda objektit për disa minuta. Kane ushtruar dhune fizike po ashtu edhe ofendime banale. Vazhdimisht kane ushtruar d hune fizike duke na shtyre me force. Per tu vetmbrojtur kam perdorur stativin e telefonit,”- ka treguar gazetarja.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: