Lajme

Mediat greke: Zjarri në Parkun Kombëtar të Prespës u përhap nga Shqipëria në Greqi

Zjarri në Parkun Kombëtar të Prespës është përhapur nga Shqipëria në Greqi. Sipas Voria.gr, zjarri ishte aktiv fillimisht në një pyll në territorin shqiptar, por më pas kaloi kufirin edhe në Vrontero të Follorinës.

Flakët janë ende aktive dhe për ti shuar janë angazhuar 46 zjarrfikës me dy grupe këmbësorësh, shtatë automjete dhe dy avionë nga ajri.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: