Lajme

Mediat helene nxjerrin pamjet, ja si dalin njerëzit në rrugë (VIDEO)

Tërmeti i fuqishëm me magnitudë 6.0 ballë i shkallës Rihtër që goditi sot Greqinë, ngjalli frikë te qytetarët. Mediat helene kanë publikuar pamje ku shfaqen njerëz teksa dalin në rrugë pas lëkundjeve. Sizmiologët thanë se lëkundjet u ndjenë shumë pasi zgjatën për një kohë të gjatë.

Sipas Institutit Gjeodinamik të Athinës tërmeti u regjistrua 21 km në Jugperëndim të qytetit Tyrnavos me një thellësi fokale prej 10 km. G oditja e parë u regjistrua rreth orës 12:00 (me orën lokale) dhe është shoqëruar nga një paslëkundje e dytë me magnitudë 4.6 ballë, Rihter. Tërmeti u ndje në Greqinë Veriore dhe Jugore, veçanërisht në Selanik.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: