Lajme

Mediat turke publikojnë videon: Momenti kur turistët lënë hotelin dhe hipin në autobusin që mori flakë

Mediat turke publikuan pamjet nga kamerat e sigurisë së hotelit ku qëndruan shtetasit e Maqedonisë së Veriut në Turqi të cilët humbën jetën në aksidentin tragjik të ndodhur në orët e para të mëngjesit të 23 nëntorit.

Pamjet tregojnë fëmijë dhe të moshuar që largohen nga hoteli dhe hipin në autobusin e “Besa Trans” Shkupit, i cili mori flakë disa orë më vonë në afërsi të fshatit Bosnek në Bullgari, duke shkaktuar  vdekjen e 45 personave. Aksidentit i kanë shpëtuar 7 pasagjerë të cilët ndodhen në spitalin e Sofjes dhe janë jashtë rrezikut për jetën.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close