Lajme

Memaliaj, Ndalohen dy persona, detaje

Policia në Memaliaj ka arrestuar dy shtetas, të akuzuar për tentativën e kultivimit të b imëve n arkotike. Sipas njoftimit zyrtar, dy të arrestuarit, F. Sh., 54 vjeç dhe P. Sh., 62 vjeç kanë tentuar që të mbjellin b imë n arkotike në oborrin e tyre. “Memaliaj. Goditen dy raste të tentativës për kultivim të bimëve narkotike, arrestohen në flagrancë dy shtetas.

Shërbimet e Stacionit të Policisë Memaliaj, në bazë të informacioneve të siguruara, në vijim të  kontrollit në territorit me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e rasteve të tentativës për kultivim të bimëve n arkotike,  kanë evidentuar dhe g oditur dy raste të kësaj veprimtarie k riminale.

Në përfundim të veprimeve hetimore, u arrestuan në flagrancë shtetasit F. Sh., 54 vjeç dhe P. Sh., 62 vjeç, banues në fshatin Toç, Memaliaj, pasi këta shtetas në bahçet e banesave të tyre kanë tentuar të kultivojë b imë na rkotike, si dhe nga kontrolli i ushtruar në banesën e shtetasit F. Sh. u gjet një sasi l ënde n arkotike. Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për veprime të mëtejshme”, njofton policia.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: