fbpx
Lajme

Mëngjesi nis i kthjellët, si do të jetë moti këtë të premte

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës paraqitet me kthjellime dhe vranësira të herë pas-herëshme duke sjellë dhe shira të pakët në zonat veripërnëdimore. Ndersa pasditja lë me kthjellime pjesën më të madhe të territorit Shqiptar. Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 6°C deri në 26°C. Era do fryjë mesatare në tokë por e fortë në det me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 5 ballë.

Kosova Edhe ditën e premte Kosova mbetet në ndikimin e masavae ajrore të qëndrueshme, të cilat do të diktojnë mot të kthjellët deri në pasdite kur vranësira kalimtare shfaqen në veri të saj.

Maqedonia e Veriut VIJON edhe nesër ndikimi i masave ajrore të qëndrueshme. Për pasojë kthjellimet do jenë dominuese në pjesën më të madhe të MV

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button