Lajme

Mëngjesi nis me reshje shiu, në disa zona shtrëngata me rrufe

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se sot parashikohet mot i përkeqësuar në të gjithë vendin.

Reshjet e shiut do të nisin prej orëve të para pas mesnatës e gjatë gjithë ditës.

Intensiteti i reshjeve do të jetë i ulët e përkohësisht mesatar.

Në veriperëndim e bregdet reshjet dhe në formën e shtrëngatave me rrufe të izoluara. Era do të fryjë nga juglindja e jugperëndimi 1 deri 8 m/sek, shoqëruar me valëzimin në dete të forcës 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Shkodër 9/19 re shi Kukës 9/18 re shi Lezhë 10/17 re shi Dibër 6/16 re shi Durrës 10/20 re shi Tiranë 12/21 re shi Elbasan 10/20 re shi Berat 7/19 re shi Vlorë 12/20 re shi Korçë 8/15 re shi Gjirokastër 7/21 re shi Sarandë 10/21 re shi.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: