Lajme

Merkel humb ekuilibrin gjatë vizitës në Aushvic, gati rrëzohet

Kancelarja gjermane Angela Merkel teksa kryente homazhe për herë të parë në kampin e përqendrimit në Aushvic, ka humbur ekuilibrin dhe ka rrezikuar të rrëzohej.

Siç shihet në pamjet e “Daily Mail” në ndihmë i kanë ardhur menjëherë zyrtarë të tjerë, mes tyre edhe kryeministrin polak Mateusz Moraëiecki.

Merkel vendosi një kurorë me lule në një prej mureve që shërbente për ekzekutimin e hebrenjve. Kujtojmë se në disa dalje publike Merkel nuk është ndjerë mirë, pasi është parë teksa dridhej.

Kancelarja Merelek vizitoi kampin e vdekjes së dikurshme naziste në Aushvic, dje për herë të parë në 14 vitet e saj në këtë detyrë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close