Lajme

Merkel “refuzon” t’i shtrëngojë dorën Presidentes së PE, zbulohet shkaku

Presidentja e Parlamentit Evropian, Ursula Von der Leyen, ka mirëpritur në Samitin e BE-së në Bruksel, ish-kancelaren gjermane Angela Merkel.

Gjatë takimit të tyre, ka ndodhur një episod qesharak, që nuk ka munguar të fiksohet nga kamerat e pranishme. Në video, shihe se si Von der Leyen afrohet t’i japë dorën Merkelit, ndërsa kjo e fundit, ngurron të bëjë këtë përshëndetje.

Kuptohet, shkaku është prezenca e COVID-19 ende në jetët tona. Të dy funksionaret e larta e kanë kaluar me të qeshura këtë moment dhe takimi ka vijuar normalisht.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: