Lajme

Merr flak makina në tunelin Elbasan-Tiranë

Tym nga tuneli Elbasan- Tiranë, ndërsa është bllokuar edhe njëra prej korisive tek tuneli i Elbasanit. Sikurse mund të shihet edhe nga fotot e siguruara nga “Panorama”, kjo ka bërë që të krijohet trafik, ku një varg i gjatë makinash presin nga krahu i tunelit që vjen për në Tiranë.

Dyshohet si pasojë e një defekti teknik ka marr flakë në ecje mjeti në pronësi të shtetasit F.N. Nga zjarri nuk ka të lënduar në njerëz, vetëm deme materiale. Tiranë/Informacion paraprak Më datë 27.06.2020, rreth orës 18:20, në autostradën Tiranë-Elbasan, në brendësi të tunelit, dyshohet si pasojë e një defekti teknik ka marr flakë në ecje mjeti në pronësi të shtetasit F.N.

Nga zjarri nuk ka të lënduar në njerëz, vetëm deme materiale.  Sherbimet e zjarrfikses ndodhen në vendngjarje, të cilat bënë të mundur fikjen e zjarrit. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close