Lajme

Merr flakë në lëvizje e sipër automjeti në Tiranë

Një automjeti është përfshirë nga flakët teksa ishte në lëvizje e sipër pasditen e sotme në Rrugën e Dibrës në kryeqytet.

Policia bën me dije se automjeti ishte blerë sot në një pikë koncesionare automjetesh dhe drejtuesi ka qenë duke lëvizur me targa provizore.

Për pasojë ka vetëm dëme materiale. Grupi hetimor po punon për të zbardhur shkaqet e plota të kësaj ngjarje.

Njoftimi i policisë

Me datë 31.03.2023, në Rrugën e Dibrës, ka marrë flakë në lëvizje e sipër dhe është djegur automjeti tip “Benz”, me drejtues shtetasin E. Ll.

Automjeti është blerë ditën e sotme nga një koncensionar automjetesh dhe drejtuesi i tij po qarkullonte me targa provizore.

Si pasojë e zjarrit ka vetëm dëme materiale dhe paraprakisht dyshohet se zjarri në mjet ka rënë aksidentalisht.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close