Lajme

Merr Shqiptarin në punë, pasi kthehet e gjen në gjumë

“Punë ka por nuk ka profesionistë” thotë një shprehje e artë që zë kuptim edhe në vendin tonë.Një ngjarje gazmore i ka ndodhur një pronari shqiptar i cili mori një punëtor për t’i punuar ullinjtë.Ai e la atë në punë dhe kur u kthye nuk u besoi syve. Djali ia kishte këputur një sy gjumë gjatë orarit të punës, mbase nga lodhja apo edhe nga vapa.

Pronari e kishte marrë me sportivitet dhe nuk i kishte thënë asgjë pasi punëtori kishte përfunduar vaktin e tij të gjumit.Ai shkruan:Prsh, mora nje puntor per punuar ullinjte edhe ika, kur vete e gjej ne gjume ngaqe ne shqiptaret punojmë shume…flm nese e postoni anonim se mi la pa punuar fare “

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close