fbpx
Lajme

Merret vendimi/ Paga minimale shkon 300 mijë lekë të vjetra në shkallë vendi

Miratohet rritja e pagës minimale në 30 mijë lekë. Vendimi u mor sot në Këshillin Kombëtar të Punës, ku e pranishme në mbledhje ishte Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj.

“Paga bazë minimale në shkallë vendi, e detyrueshme për t’u zbatuar nga çdo person juridik a fizik, vendas ose i huaj, propozohet të jetë 30.000 lekë në muaj nga 26.000 lekë në muaj që është caktuar me VKM nr.809 date 26.12.2018, duke u rritur me 15.4 %” – tha ministrja

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button