fbpx
Lajme

Merrni çadra me vete, sa si do te jetë moti të hënën e shkollës

Sipas MeteoAlb paraditja në vendin tone do te paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Por orët vijuese shtojnë vranësirat duke sjell reshje te pakta shiu ne zonat Jugore dhe Juglindore te Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit do te mbeten te pandryshuara në mëngjes, por do te rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 11°C deri në 33°C. Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button