Lajme

Merrni çadrat me vete, në mesditë do të ketë reshje shiu

Vendi ynë parashikohet që të dominohet nga moti i qëndrueshëm gjatë paradites duke sjellë, kthjellime dhe kalime vranësirash në pothuajse gjithë territorin.

Ndërsa orët vijuese gradualisht do të shtojnë vranësirat në të gjithë vendin, ku mesdita do të sjelli reshje shiu sifillim në Veriperëndim të Shqipërisë dhe graualisht reshjet do të përfshijnë pothuajse gjithë vendin tonë pas orëve të pasdites.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 19°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 40 km/h kryesisht nga drejtimi Jugor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close