fbpx
Lajme

Mesazhi i ministres Manastirliu në ditën e Pavarësisë: Patriot sot është kush qëndron në shtëpi

Ogerta Manastirliu, ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale nëpërmjet një mesazhi ka uruar shqiptarët për Ditën e Pavarësisë duke theksuar se “patriot është ai qe rri në shtëpi”.

“Dua t’i uroj me zemër të gjithë shqiptarëve gëzuar ditën e pavarësisë! Por kam edhe një lutje për çdo qytetar. Këto festa na gjejnë përballë një sfide të shëndetit publik, që ndodh një herë në shekull. Patriot sot është kush qëndron në shtëpi, për të mbrojtur shëndetin e vetes, familjes dhe të afërmve🙏🏼”, shkruan Manastriliu. Në mesazhin e saj Manastirliu nënvizon se “do të vij një kohë kur ndër fitoret më të mëdha që do të rendisim do jetë edhe kjo, fitorja për shëndetin”.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button