Lajme

Mësuesit dhe pedagogët do të marrin sot dozën e dytë të vaksinës

Ka nisur sot në stadiumin “Air Albania” vaksinimi i mësuesve dhe pedagogëve me dozat e dyta.

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ndërsa inspektoi nisjen  e vaksinimit, theksoi se është e rëndësishme që të vijojë sipas kalendarit të vaksinimit.

“E rëndësishme që edhe dozat e dyta të bëhen sipas kalendarit të vaksinimit dhe ndërkohë vijojnë edhe Forcat e Armatosura dhe grupimet e tjera, ndërsa në Sheshin Skënderbej po ashtu vijon vaksinimi sipas grupmoshave”, tha ajo.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close