Lajme

Mësuesja në Angli/ Flet shqiptari i akuzuar: Unë e dhùnova, por nuk e vràvà

Shqiptari Koçi Selamaj, i cili akuzohet për vrasjen e mësueses Sabina Nessa në shtator të këtij viti në Angli ka pranuar sulmin ndaj saj, por ka mohuar se ka qenë ai personi që e ka vrarë.

Dyshohet se shqiptari udhëtoi për në Londër nga shtëpia e tij në Eastbourne për të vrarë mësuesen, nodnëse nuk e njihte më parë.

Por edhe pse shqiptari ka pranuar dhunën ndaj mësueses, ekspertiza ende nuk ka konfirmuar shkakun e saktë të vdekjes së saj, por dyshohet se vdekja e saj ka ardhur prej dhunës ekstreme.

Selamaj e ndaloi Nessa-n në një park në Kidbrooke, në jug-lindje të Londrës dhe nisi ta sumonte fizikisht. Pamjet e kamerave të sigurisë kanë kapur momentin kur shqiptari mbante në dorë një objekt të gjatë fosforeshent, me të cilin goditi deri në vdekje 28-vjeçaren. Më pas ai i mbuloi trupin me gjethe dhe u largua nga vendngjarja.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close