Lajme

Mësuesja nga Gramshi bën 4 orë rrugë për të mësuar një nxënës të vetëm

Flutura është mësuesja e vetme që jep mësim në fshatin Rashtan të Gramshit.

Ajo ecën 4 orë për të shkuar deri tek shkolla e fshatit dhe për t’i dhënë mësim një nxënësi të vetëm.

Më poshtë, gazetarja Elisa Gjerani përcjell historinë përmes një video ku arsimtarja flet mbi punën e saj.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: