Lajme

Meta fton për konsultim partitë për datën e zgjedhjeve të pjesshme vendore

Presidenti Ilir Meta u ka bërë ftesë publike partive parlamentare që të marrin pjesë në një konsultim për caktimin e datës për zhvillimin e zgjedhjeve të pjesshme vendore.

Në këtë takim konsultim, palët duhet të vendosin së bashku datën e mbajtjes së këtyre zgjedhjeve.

Presidenti Meta ka deklaruar se pa kryetarë janë 6 bashki: Vora, Dibra, Shkodra, Lushnja, Rrogozhina dhe Durrësi. Ndërkohë që KQZ thotë se nuk ka asnjë informacion se Lushnja, Rrogozhina dhe Durrësi janë pa kryetarë. Pas përgjigjes së KQZ presidenca ka dërguar shkresë kryeministrisë se cilat bashki nuk kanë kryetar bashkie.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close