Lajme

Meta pritet nga dega e shoqatës “VATRA” në Stamboll: Diaspora shqiptare në Turqi, krenari që përfaqëson vlerat tona

Presidenti i Republikës, Ilir Meta u prit në Stamboll nga drejtuesit e shoqatës “Vatra” dhe qindra bashkëkombas tanë të diasporës të vjetër dhe të re në Turqi.

Në fjalën e tij, Kreu i Shtetit u shpreh se diaspora e hershme dhe e re shqiptare në Turqi është krenari që përfaqëson vlerat tona më të mira kombëtare.

Duke vlerësuar kontributin që shqiptarët kane dhene ne Turqi, Meta u shpreh se komuniteti jone eshte integruar më së miri, duke arritur suksese në sipërmarrje, arsim, politikë, kulturë, dhe në fusha të tjera.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close