Lajme

Meta: Sot është dita e Qemal Stafës, lavdi e përjetshme dëshmorëve të Atdheut

Presidenti i Republikës Ilir Meta, nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale ka uruar Ditën e Dëshmorëve. Meta shpreh mirënjohjen dhe respektin për Dëshmorët e Atdheut të çdo epoke.

“Sot është dita e Qemal Stafës dhe e mijëra të rinjve dhe të rejave, që dhanë jetën për Lirinë e Shqipërisë.

Lavdi e përjetshme, nderim, respekt dhe mirënjohjen më të thellë Dëshmorëve të paharruar të Atdheut, të çdo epoke”, shkruan Meta.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: