Lajme

Meta takon banorët për rrugën e Selenicës

Meta—kam zhvilluar sot takimi ne Vlorë me banore te Selenices te cileve u eshte hequr loti i katert i rruges se lumit te Vlores. Njekohesisht kam zhvilluar edhe nje takim me banore te bregdetit ne Rradhime – Orikum.

Ilir Meta i cili ishte i pranishëm sot në Vlorë është pyetur nga gazetarët mbi largimet e eksponentëve të rëndësishëm të LSI në Berat. Presidenti ka zgjedhur të mos komentojë emra të përveçëm por u ka bërë thirrje partive politike të zgjedhin njerëz me integritet që luftojnë çdo ditë dhe nuk fshihen në kamerat e televizioneve.

“Më vjen keq të merrem me çështje që s’më takojnë. Kam një sugjerim që të vendosin figura të reja dhe të pakonsumuara për të qëndruar dhe jetuar këtu si qytetarë evropianë. Figura me integritet dhe që luftojnë çdo ditë, që nuk fshihen kamerave e TV. Dhe figura të pastra pa probleme me dekriminalizimin. Presidenti nuk e ka penguar fondin për Vlorën”, tha Meta .

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close