Lajme

‘Miliona njerëz do… para se të mbarojë pandemia, parashikimi i Bill Gates

Bill Gates, bashkëthemelues i “Microsoft” ka dhënë një intervistë së fundmi për “The Economist”, dhe mesa duket frikësoi shumë njerëz për shkak të parashikimit të tij.

Gates, një prej njerëzve më të pasur në botë thotë se miliona njerëz do të vdesin para se të mbarojë pandemia botërore e Covid-19. Kjo për shkak jo nga vetë sëmundja por nga tendosja në sistemet e kujdesit shëndetësor dhe ekonomitë të cilat prej fillmit të pandemisë po përballen me vështirësi të mëdha.

Gates i cili është është akuzuar në teori konspirative rreth visurit Covid-19, valët 5G apo vaksina ku nëpërmjet së cilës pretendohet të na vendoset një çip, sipas tij këto teori dhe politizimi i pandemisë në Amerikë, ndadalësojnë përpjekjet për të përmirësuar përhapjen e sëmundjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: