Lajme

Ministres së qeverisë “Rama” i hedhin në kokë plehrat, ajo nuk përmbahet (Video)

Ministrja e qeverisë “Rama 3”, Edona Bilali, ka dhënë një mesazh të rëndësishëm përmes një videoje. Në rolin e aktores, ajo u bëri thirrje qytetarëve që të mos e ndotin ambientin ku jetojnë, por ta mbajnë pastër. Ajo ka postuar në rrjetet sociale një video mesazh sensibilizues për qytetarët që e ndotin ambientin duke i hedhur plehrat vend e pa vend. Në video, ministrja për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Bilali pastron, por një djalë i hedh qesen me plehra. Më pas ajo i kundërpërgjigjet duke ia hedhur mbrapsht qytetarit dhe thënë “edhe Shkodra asht shpia jote, mos i hidh plehnat”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close