Lajme

Ministri nuk dëgjon Ramën, del me të birin

Ashtu siç ndodhi ditën e djeshme, ku u lanë të lirë pensionistët, këtë të dielë në mbarë Shqipërinë, rrugët janë mbushur me fëmijë dhe nënat e tyre.

Deri në orën 11:00 të paradites qendrat urbane në qytetet shqiptare janë mbushur me fëmijë. Njëlloj ka bërë dhe Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila ka nxjerrë jashtë karantinës të bijën, por ka patur raste kur rregulli është shkelur, konkretisht ai që sanksiononte leje dalje për gratë dhe fëmijët. Ministri I shtetit për mbrojtjen e sipërmarrjes Eduard Shalsi ka dalë këtë të dielë me djalin e tij.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: