fbpx
Lajme

Ministria konfirmon vdekjen e mjekut nga covid

Ministria e Shendetesise ka konfirmuar sot ne mbremje vdekjen e mjekut Sefer Dervishi. Ministria njofton se ai nderroi jete mbremjen e kaluar nderkohe qe kishte edhe disa semundje shoqeruese. ”Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton me hidhërim të thellë ndarjen nga jeta të mjekut të qendrës shëndetësore Helmas në Kavajë, dr. Sefer Derivishi, i cili nuk e fitoi dot betejën me COVID19.

Pas dy javësh në terapi intensive në spitalin “Shefqet Ndroqi” mjeku 61-vjeçar që vuante nga disa sëmundje, ka humbur jetën mbrëmjen e sotme, megjithë përpjekjet e parreshtura të stafit mjekësor.
Ngushëllime familjes, kolegëve dhe miqve të dr. Seferit, i cili i shërbeu deri në fund me devotshmëri komunitetit të tij!”, thuhet ne njoftimin e ministrise se Shendetesise.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button