Lajme

Mirditë/ Shkëmbi shkëputet nga mali dhe bie pranë banesës

Një masiv shkëmbor është shkëputur nga faqja e malit dhe ka rënë në oborrin e banesës në fshatin Katund i Vjetër në Mirditë, në shtëpinë e familjes Lesi.

Shkëmbi i përmasave të mëdha u shkëput nga mali dhe ra fare pranë banesës së tyre. Ngjarja ndodhi gjatë natës dhe fatmirësisht nuk pati të lënduar, pasi guri i përmasave të mëdha ndaloj pak centimetra para se të përplaset me murin e shtëpisë.

Në momentin e ngjarjes pjesëtarët e familjes Lesi kanë qenë në gjumë, por duke qenë se guri ka rënë nga një distancë prej disa metrash tronditja dhe zhurma e shkaktuar ka qenë mjaft e fortë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close