Lajme

Mirëseerdhe 2022! Vit i ri troket mes fishkezjarresh në Shqipëri

Viti i ri 2022 ka trokitur në dyert e familjeve shqiptare, duke lënë pas vitin 2021, mjaft i vështirë përshkak të pandemisë.

Për të dytin vit radhazi shqiptarët u përballen me një numër tyë konsiderueshëm vdekjsh dhe raste me Covid-19 që shpeshherë kërkojnë trajtim mjekësor mjaft i kushtueshëm për xhepat e qytetarëve.

Nga ana tjetër, familjet e prekura nga tërmeti tragjik i vitit 2019 ende vijojnë të jenë në ccadra, apo në shtëpi me qera, pra larg shtëpive të tyre, ndonëse së fundmi qeveria lajmëroi se qindra prej këtyre familjeve kanë marrë shtëpinë e re dhe do festojnë vitin e ri në pronën e tyre.

Raportet ndërkombëtare për sa i takon kushteve të vështira të jetesës në Shqipëri, rrogat më të ulëta në Europë, shtuar këtu ngjarjet tepër të rënda kriminale, e bënë më të vështirë vitin 2021.

Vlora News uron që viti 2022 të sjellë mbarësi në të gjitha familjet shqiptare dhe sa më shumë lumturi dhe suksese!

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: