Lajme

Mister shkaku/ Përfshihet nga flakët fasoneria në Pogradec, policia jep detajet

Një fasoneri është përfshirë nga flakët ditën e sotme në Pogradec.

Sipas policisë ngjarja ka ndodhur rreth orës 15:50 në lagjen nr. 2.

Fasoneri është në pronësi të shtetasit G.G dhe dyshohet se zjarri mund të ketë rënë për shkaqe aksidentale, pasi në një pjesë të çatisë së fasonerisë po kryheshin punime për izolimin e saj.

Si pasojë ka vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes

Njoftimi i policisë:

Pogradec/Informacion paraprak

Më datë 31.12.2022, rreth orës 15:50, në lagjen nr. 2 Pogradec, ka rënë zjarr në një fasoneri në pronësi të shtetasit G. G. Si pasojë e zjarrit janë shkaktuar vetëm dëme materiale. Nga të dhënat e para dyshohet se zjarri mund të ketë rënë për shkaqe aksidentale, pasi në një pjesë të çatisë së fasonerisë po kryheshin punime për izolimin e saj.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close