Lajme

Mitingu i madh i LSI Vlorë\ E shtunë 17 prill, Tek kinemaja verore në hyrje të Lungomare

Mitingu i madh i LSI Vlorë\ ORA 10:30, E shtunë 17 prill, Tek kinemaja verore në  hyrje të  Lungomare.

TE GJITHE ANETARET DHE SIMPATIZANTET E LSI NE VLORE DHE ME GJERE JANE TE FTUAR TE BEHEN PJESE E MITINGUT TE MADH QE DO TE PASOJE ME FITOREN MADHESHTORE TE 25 PRILLIT ME NE KRYE  MONIKA KRYEMADHI DHE DREJTUESIN POLITIK TE QARKUT VLORE LUAN RAMA.

Familja jone e madhe do te sjelle ndryshimin dhe frymemarrjen ekonomike ne vend,do te sjelle besimin e madh tek rinia per te ardhmen ne qytetin me te bukur ne bote,Vlore!

Sepse eshte afruar momenti per ti thene STOP emigrimit ekonomik dhe per ta zhvilluar vendin me politika te forta lehtesuese taksimi duke motivuar dhe ndihmuar cdo iniciative biznesi.

Eshte momenti qe atdheut tone ti rikthehet vitaliteti dhe dinjiteti qe i takon. Eshte momenti qe njerezit te kene deshire te vijne te jetojne ne Vlore,te ndertojne jeten e tyre dhe te kene deshire qe shtojne familjen e tyre pa friken e skamjes dhe mjerimit.

Te gjithe se bashku do te tregojme qe gabimet e renda qe kane arritur deri ne mos patjen mundesi te mire ushqyerjes ne mijera familje vlonjate ndeshkohen fuqishem me vote.

Do te tregojme ashtu sic dijme ne vlonjatet qe nuk i lejojme askujt te neperkembe reputacionin,inteligjencen dhe autoritetin e gjithesecilit nga ne me padrejtesi. Askush me pare nuk ka shpetuar ne Vlore pa marre pergjigjen e merituar per te gjitha pislleqet,intrigat dhe tentativen per nenshtrim ndaj Vlores. Te gjithe se bashku me force e zemer dhe me Zotin ne krye.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: