Lajme

Mjegulla pushton Qafën e Llogorasë, vështirëson qarkullimin e mjeteve

Mjegulla ka pushtuar Qafën e Llogorasë. Siç duket edhe në foton e mësipërme, shikueshmëria për drejtuesit e automjeteve është shumë e kufizuar. Ndaj edhe apelohet për kujdes nga drejtuesit e mjeteve gjatë udhëtimit.

Edhe pse pranvere, moti me shi dhe erë ka përfshirë sot qytetin e Vlorës, ndërsa është pezulluar lundrimi për mjetet e vogla dhe anijet e peshkimit që operojnë jashtë gjirit të Vlorës.

Po ashtu, lundrimi është pezulluar edhe në Durrës.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close