Lajme

Mjekja e ekipit shqiptar në Turqi: Po punojmë në një pallat 8-katësh, 60 persona nën rrënoja

Mjekja e ekipit shqiptar të emergjencave ka treguar përmes një audio-regjistrimi se po punojnë në një pallat të shembur 8-katësh.

Siç thotë ajo bëhet fjalë për 60 persona në rrënoja.

“Vetëm tre persona janë nxjerrë të vdekur, për pjesën tjetër është ende duke u punuar. Jemi vendosur me ekipe të ndara, pjesa e mjekësisë dhe pjesa e emergjencave të kërkim shpëtimit,” – tregon mjekja.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close