Lajme

Mjeku i tha të mos bëhej merak për nishanin, nëna e dy fëmijëve ‘largohet nga jeta’

Një 26-vjeçare, nënë e dy fëmijëve, ndërroi jetë nga kanceri i lëkurës për shkak të një nishani në kurriz. Mjekët i kishin thënë Zoe Panayi se nuk kishte përse bëhej merak pasi nishani, sipas tyre, nuk përbënte rrezik. Por ai në fakt ishte malinj dhe sëmundja nisi të përhapej. Të afërmit thonë se Zoe kishte kohë që ishte e shqetësuar për atë nishan, por dy herë mjekët ë kishin kthyer mbrapsht në shtëpi duke e qetësuar.

26-vjeçarja punonte dhe vetë në spital’ ajo ishte asistente radiologjie në St Mary’s Hospital, në Britani. Zoe përshkruhet si një nënë e përkushtuar, e cila e donte punën e saj, por nuk linte kurrë pas dore fëmijët. E ëma thotë se e bija e hoqi nishanin me këshillën e mjekëve dhe tani po përgatitet t`i hedhë në gjyq ata dhe klinikën ku u krye ndërhyrja.

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close