Lajme

Mjeku Pëllumb Pipero shtrohet me urgjencë në QSUT

Mjeku i njohur infeksionist, Pëllumb Pipero, është shtruar me urgjencë në QSUT. Bëhet me dije se Pipero ka shfaqur probleme të insultit cerebral trombotik (kur një enë gjaku që mban oksigjen dhe lëndë ushqyese për trurin, bllokohet, apo mpiksje gjaku, duke mosfurnizuar trurin me oksigjen).

Në ambientet e QSUT kanë shkuar dhe kolegët e tij për t’i dhënë ndihmën e parë. Pipero aktualisht po vijon të marrë kurimin në spital.

Pipero u bë popullor në kohën e pandemisë kur dilte vazhdimisht për t’u dhënë këshilla qytetarëve si të përballonin Covid-in.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close