Lajme

Mocioni me debat për “McGonigal”, Kryeministri Rama i pranishëm në Kuvend pas disa javësh mungesë

Sot pritet një seancë e gjatë maratone, e cila është parashikuar të zgjasë rreth 24 orë, ku kryeministri Edi Rama do të japë sqarimi për këtë skandal.

Kujtojmë që kryeministri Rama sot është i pranishëm, ndërkohë që kishte disa javë që nuk ishte prezent edhe pse është kërkuar nga opozita.

Sot i pranishëm në Kuvend është edhe ish kryeministri Sali Berisha. Ndërkohë PD është kundër bashkimit të tre çështjeve në një të vetëm, ashtu siç ka kërkuar opozita.

Konferenca e Kryetarëve tha Nikolla ka vendosur që mocioni me debat, diskutimi për komisionin hetimor dhe interpelanca janë bashkuar në një të vetme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close