Lajme

Momenti kur babai takon djalin 5 muajsh, i vetmi i mbijetuar

Një baba është ribashkuar me djalin e tij të vogël i cili u nxor i gjallë nga rrënojat në Gaza, pasi një s ulm ajror izraelit v rau 10 anëtarë të familjes së tyre.

Vogëlushi pesë muajsh i mbijetoi shpë rthimit që shkaktoi shembjen e një ndërtese tre-katëshe. Dy gra dhe tetë fëmijë nga e njëjta familje thuhet se u v ranë nga bo mbardimi, i cili pla gosi të paktën 15 njerëz. Mohamed al-Hadidi i pik ëlluar i tha “Al Jazeera-s” se ka hu mbur gruan katër djemtë e tij, më i madhi 14 vjeç dhe më i vogli gjashtë vjeç. “Falënderoj Zotin që unë ende kam Omar”, tha ai në spital, ndërsa sytë i kishte me lot.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: