Lajme

Momenti kur një afgan i kapur në rrotën e avionit filmon veten dhe turmën (Video)

Qytetarët afganë po përdorin çdo formë për t’u larguar nga vend i tyre, pas ardhjes së talebanëve në pushtet. Për ditë të tëra ne kemi parë aeroporte të mbushura nga qytetarët, që prisnin me dëshpërim avionin e tyre për të ikur. Së fundmi, në rrjete sociale është duke qarkulluar një video ku shfaqet një i ri duke filmuar veten dhe afganë të tjerë.

Ata kishin hipur në pjesën e rrotave të avionit dhe mbaheshin me forcë në strukturat e hekurta. Video shfaq momentet kur avioni nis të fitojë shpejtësinë dhe ngjitet për në qiell.

Kujtojmë se në aeroportin e Kabulit, që është dhe ai kryesori ku po bëhet kalimi i talebanëve drejt vendeve të tjera, ka pasur situata të trazuara. Madje janë regjistruar dhe humbje jete, 2 prej të cilëve, ranë nga avioni që ndodhej në ajër dhe humbën jetë në vend.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close