Lajme

Momenti kur një qytetar përleshet me 3 persona, të cilët donin t’i rrëmbenin makinën (VIDEO)

Një rrugë e qetë në Konektikat u shndërrua në një ndeshje argëtuese të Mundjes Botërore, kur një pronar i guximshëm shtëpie u përlesh me një grup prej katër hajdutësh makinash – dhe i mbajti ata të mos i rrëmbenin makinën e tij.

 

Beteja midis hajdutëve të pacipë dhe banorit të guximshëm që i përballoi i vetëm u kap e gjitha në videon e mbikëqyrjes në shtëpi të publikuar nga policia në Rocky Hill, një periferi e Hartford.

Pamjet tregojnë një burrë që vrapon me shpejtësi në rrugë, me një celular në vesh, teksa hap derën e një automjeti të kuq të parkuar dhe futet brenda.

Rreth 10 sekonda më vonë, një burrë vrapon, me sa duket nga shtëpia, dhe e tërheq zvarrë hajdutin nga sedilja e shoferit, duke e kapur atë dhe duke i shqyer xhaketën e hajdutit mbi kokë.

“Dil nga këtu!” bërtet banori ndërsa lufton me hajdutin.

“Kush mendon se je?”

Në një moment, hajduti u duk se fitoi, duke goditur me grusht banorin ndërsa ai u gjunjëzua në tokë, por pronari shumë më i gjatë e hodhi hajdutin mbi supe, duke e ngritur në ajër, tregojnë pamjet e postuara në faqen e departamentit të policisë në Facebook.

Ky ishte rasti kur një burrë i dytë vrapoi në rrugë dhe e goditi pronarin e shtëpisë disa herë në kokë dhe gjoks.

Disa sekonda më vonë, dy burra të tjerë vrapojnë dhe i bashkohen sulmit përpara se një grua të dëgjohet duke bërtitur: “Po thërras policët!”

Më pas, hajdutët u kthyen drejt një mjeti me ngjyrë të errët që priste në rrugë dhe u larguan me shpejtësi.

Pronari i shtëpisë u trajtua më vonë në një spital, tha policia.

“Faleminderit Zotit që nuk u lëndua seriozisht. Ne po shohim shumë nga këto incidente në të gjithë shtetin dhe vendin ku njerëzit po ndërhyjnë, dhe i dyshuari mund të ketë një armë”, tha Rocky Hill Police Sgt. Jeffrey Foss-Rugan për NBC Connecticut.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close