Lajme

Mori 1 mijë euro në këmbim të një kontrate pune në Gjermani, në kërkim “mashtruesi” në Dibër

Policia ka shpallur në kërkim shtetasin me iniciale H.R., banues në Dibër. Ai mësohet se i ka marrë 1 mijë euro një shtetasi me pretendimin se do t’i siguronte djalit të të dëmtuarit, një kontratë pune në Gjermani.

“Strukturat hetimore të DVP Dibër referuan materialet procedurale në Prokurori dhe shpallën në kërkim shtetasin H. R., 38 vjeç, banues në Dibër, pasi dyshohet se përmes mashtrimit, i ka marrë shumën 1000 euro, një shtetasi, me pretendimin se do t’i siguronte djalit të të dëmtuarit, një kontratë pune në Gjermani.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close