Lajme

Mori dozën e parë të vaksinës, infektohet mjeku Pëllumb Pipero

Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero, ka rezultuar pozitiv për koronavirus. Përgjigjen e ka marrë sot një ditë pasi kishte kryer testin. Infektimi i mjekut vjen rreth dy javë pasi ai mori dozën e parë të vaksinës për koronavirusin.

Mjeku Pipero ka pohuar se është në gjendje të mirë dhe i izoluar në shtëpi. Ai u shpreh se do të bëjë sërish testin pas 72 orësh për të kuptuar nëse është efekt i vaksinës.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close