fbpx
Lajme

Morrën bizhuteri me vlerë 8 milionë lekë në mes të Tiranës, árrèstohen dy vëllezërit

Pôlícía e Tiranës ka vënë në prángá dy vëllezër pasi a kuzohen për vjèdhjen e një bizhuterie në Tiranë. Në kuadër të ôperacionit të koduar “Brothers”, është bërë i mundur árrèstimi i vëllezërve Arlind Spahija, 27 vjeç dhe Arvid Spahija, 29 vjeç), banues në Tiranë, të dy të dènùar në Itali, për veprën pènale “Vjèdhja”.

Gjatë kontrollit të banesës së këtyre shtetasve u gjetën dhe u sekuestruan një sasi me lëndë narkotike k okainë, disa sende me vlerë të dyshuara të v jedhura, një sasi parash të d yshuara të përfituara nga shitja e sende me vlerë, veshjet e përdorura gjatë v jedhjes, automjeti tip “Benz” me të cilin janë larguar, 2 aparate celular dhe një sasi valute.

Vijon puna për dokumentimin e v jedhjeve të tjera të ndodhura në qarkun e Tiranës, në të cilat mund të jenë të i mplikuar këta shtetas. Materialet iu dërguan P rokurorisë së Rrèthit G jyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button